Sprievodca - Widget na www stránky

Inštalácia a spustenie nového projektu

Z tohto článku sa dozviete ako implementovať skript widgetu na stránku a ako spustíte svoj prvý projekt. Jednorazová inštalácia skriptu Vám neskôr umožní pracovať so svojimi výskumami z rozhrania Netquestu. Budete potom môcť widget spustiť, bez toho aby ste k tomu potrebovali IT oddelenie, meniť otázky, alebo nastaviť a ukončiť zber dát.

Vytvorenie prvého widgetu

 1. Kliknite na „Nový dotazník” (1), potom vyberte „Vytvoriť nový dotazník” (2), kliknite na „Widget pre webovú stránku” (3). Zadajte názov widgetu (4), pritom pamätajte na to, že ten názov sa bude zobrazovať v hornej lište widgetu, mal by byť teda pútavý. Názov projektu, ktorý sa bude zobrazovať, môžete neskôr zmeniť v záložke „Nastavenie widgetu. Zmeny potvrdíte kliknutím na” Pridať „.2
 2. Na ďalšej obrazovke kliknite na „Pridať otázku alebo text” a vyberte preferovaný typ otázky. Najčastejším typom otázky pri widgete je otázka s viacerými možnosťami výberu a tú tiež vyberieme (4).3
 3. Zadajte otázku a odpovede, prípadne nakonfigurujte možnosti danej otázky.4
 4. Ak chcete pridať ďalšiu otázku, kliknite „Pridať ďalšiu stránku” a vyberte typ ďalšej otázky. V našom prípade to bude otvorená otázka, pretože budeme prosiť používateľa, ktorý nerozumel našej ponuke, aby nám nechal telefónne číslo pre prípadný kontakt.
 5. Aby sa otázka zobrazila iba používateľom, ktorí u prvej odpovedali „Nie”, alebo „Trochu”, nastavíme zodpovedajúce pravidlo zobrazenia. Pamätajte, že v každý moment vytváranie dotazníka, máte možnosť vidieť náhľad v rovnakej forme, ako to uvidí užívateľ.

5

 1. Po pridaní všetkých otázok, prejdeme na „Nastavenie widgetu”, kde môžeme nastaviť správanie a funkcie. Ďalej môžeme prejsť do záložky „Vzhľad miniaplikácie”, kde môžeme nastaviť farby zhodné s našou stránkou. Detailné možnosti nastavenia miniaplikácie nájdete tu.

6Inštalácia skriptu na Vašej stránke

 1. Po dokončení nastavenia prejdite do záložky „Zber”, kde môžete nastaviť podmienky zobrazenia. Pokiaľ do záložky prichádzate prvýkrát, zobrazí sa Vám skript na prevzatie, ktorý musíte umiestniť na každej Vašej internetovej stránke, na ktorých chcete zobrazovať widget. Stačí, keď skript skopírujete a vložíte do sekcie HEAD. Ak neviete ako to urobiť, nechajte to na IT oddelení. Skript je tiež umiestnený pod tlačidlom „Nastavenie účtu” -> „Kód widgetu”.
  7
 2. Aby ste zistili správnosť umiestnenia, zadajte do formulára adresu Vašej webovej stránky a kliknite na Skontrolovať „(POZOR – ak používate kontajner tagy, tak aj v prípade, že je skript umiestnený správne, bude výsledok negatívny).

8

Nastavenie pravidiel zobrazovania a zberu dát

 1. Po správnej inštalácii skriptu, môžete prejsť k nastaveniu pravidiel zobrazovania. Viac k tomu téme nájdete tu. Pre náš príklad nastavíme pravidlo, aby sa widget zobrazil iba na stránke s cenníkom po 15 sekundách, kedy užívateľ je na stránke. DÔLEŽITÉ – Pokiaľ nebude pravidlo nastavené pre URL, na ktorej sa widget nachádza, bude sa zobrazovať všade tam, kde je umiestnený skript.
 2. Za týmto účelom klikneme v záložke „Zber” na „Pridať novú sadu pravidiel” a z roletky vyberieme požadované pravidlá. Po pridaní jedného pravidlá, môžeme pridať ďalšie kliknutím na zelené plus. Môžeme tiež určiť, či pre zobrazenie widgetu bude stačiť splnenie jedného pravidla, alebo všetkých (v našom prípade stačí, ak bude splnené jedno z nich).
  9
 3. Po zapísaní pravidiel klikneme na „Zbierať výsledky” a widget sa aktivuje.
  10
 4. Hneď po aktivácii widgetu sa zobrazí podľa nastavených pravidiel.
  11
 5. Zozbierané výsledky môžeme v reálnom čase kontrolovať v záložke „Analýza”.

Na čo pamätať?

 • Ako najlepšie využiť možnosti widgetu, približujeme tu.
 • Odporúčame najprv widget vyskúšať v testovacom prostredí a až potom ho umiestniť na produkčnú verziu.
 • Na stránku môžete umiestniť ľubovoľný počet widgetov, ale počas návštevy užívateľa sa zobrazí iba jeden widget (ten, ktorého pravidlo zobrazenie bude aktivované ako prvý).

Pomohol Vám tento článok?

Ďakujeme za odpoveď