Sprievodca - Instrukce & integrace

Integrácia s komunikátorom Slack – opis operácie

Platforma Netquest umožňuje integrovať akcie uskutočňované pomocou tohto nástroja s jedným z najpopulárnejších instant messengerov, ktorý používajú spoločnosti – Slack. Integrácia uľahčuje užívateľovi Netquest odovzdávanie informácií o vyplnenom dotazníku. Potom, čo respondent dokončí prieskum, budú informácie automaticky odoslané na vybraný kanál v komunikátore Slack.

Jak integrovať Netquest a Slack?

Na začiatku je potrebné poznamenať, že integrácia so Slack je dostupná v záložke Alert – notifikáciách vytvorených pre daný prieskum. Ďalšie informácie o alertoch a ich tvorbe nájdete v článku Alerty – upozornenie na vyplnenie prieskumu v súlade s nastaveným filtrom.

Ak chcete začať integráciu so službou Slack vo vybranom prehľade, aktivujte alert. Alerty sa pridávajú v menu Nastavenia, potom prejdite do záložky alerty a kliknite na tlačidlo „Pridať nový alert”. Vo formulári, ktorý sa objaví na obrazovke, zadajte názov Alertu a ako „Odosielajúci kanál” zvoľte: „Odoslať na Slack”.

V poli „Webhook adresa Slack” vložte adresu URL, ktorú získate vytvorením aplikácie v našom workspace (pod tímto odkazom môžete vytvoriť pracovný priestor a vygenerovať url) a povoľte integráciu prostredníctvom „Incoming webhooks” (popis nájdete tu).

V poli „Názov kanála Slack” musíte tiež definovať, do ktorého Slack kanála chcete smerovať správy.

Správa, ktorá je odoslaná užívateľovi po dokončení dotazníka respondentom, je plne prispôsobiteľná. To znamená, že môžete vložiť vlastný obsah, odpovede respondenta (použitím makra ANS_) a informácie o rovnakom vyplnení (ďalšie makrá – odkaz na vyplnenie, ID vyplnenia, atď.). Vybrané makráje možné vložiť kliknutím na menu „Dynamický obsah”.

Na čo pamätať?

  • Kanál Slack nemusí prijímať informácie o všetkých vykonaných vyplneniach. Je možné filtrovať vyplnenie vytvoreným filtrom (o filtrovaní výsledkov si môžete prečítať viac v tomto článku) tak, že napríklad do Slacku budú zaslané len vyplnenia zodpovedajúce skupine kritikov v NPS otázke.

Pomohol Vám tento článok?

Ďakujeme za odpoveď