Sprievodca - Distribuce dotazníku

Postupné rozosielanie pozvánok

Je to funkcia, ktorá umožňuje postupné posielanie pozvánok Vašim respondentom. Rozosielanie je rozložené do 100 dní – každý deň sa rozošlú pozvánky 1% respondentov z Vašej databázy.

Postupné rozosielanie sa hodí v prípadoch prieskumov spokojnosti, kde sa denne dozviete niečo nové a denne Vám prichádza malá porcia dát na analýzu.

V druhom kroku (poslednom) konfigurácia rozosielanie pozvánok k prieskumu, pred akceptovaním odoslanie, sa môžete rozhodnúť o spôsobe a termíne, akým budú pozvánky poslané. Funkcia postupného rozosielanie sa aktivuje po vybraní: Odoslať každý deň 1% príjemcov.

Krok 1 – Vytvorte zoznam respondentov

Tu nájdete deailný popis vytvárania zoznamu respondetov.

Krok 2 – Konfigurácia rozosielanie pozvánok

1. V záložke Zber vyberiete tlačidlo Mailing. Zobrazí sa Zoznam vašich respondentov, nižšie potom kliknite na Konfigurovať odoslania.

1

2. Vyberte typ rozoslania

2

3. V druhom kroku (poslednom) konfigurácia rozosielanie v sekcii Dátum odoslania, vyberte možnosť: Odoslať každý deň 1% príjemcov.

3

4. Nastavte hodinu, kedy sa majú pozvánky odoslať.

5. Po správnom nastavení sa zobrazí takáto správa:

4

Naplánované rozosielanie pozvánok môžete monitorovať v záložke Zber> Mailing, nižšie pod zoznamom Vašich respondentov. Môžete tam tiež spravovať svoje rozosielky.

5

Ak by ste chceli naplánované rozosielanie zrušiť, zmažte všetky naplánovaná rozosielanie.

Na čo pamätať:

  • V zozname respondentov môžete vidieť, kto už dostal pozvánku. Rozosielka bude realizovaná podľa postupnosti, ako sú respondenti zobrazení v zozname.
  • Ak plánujete poslať pozvánku menšiemu počtu než je 100 osôb, bude rozosielka rozložená rovnomerne na 100 dní. Vždy za niekoľko dní bude poslaná jedna pozvánka, tak aby všetci respondenti po uplynutí 100 dní, dostali pozvánku.
  • Ak ste pridali nových respondentov po vytvorení rozosielky, môžete nakonfigurovať novú rozosielku. V prvom kroku vyberte možnosť Chcem zaslať pozvánky tým, ktorým som ju ešte neposlal. Týmto spôsobom pozvete nových respondetov, ktorých ste doplnili do databázy. Alebo môžete zmazať všetky naplánované rozosielky a všetko nastaviť znova.

Pomohol Vám tento článok?

Ďakujeme za odpoveď